drzwi prysznicowe

Każda kabina prysznicowa powinna mieć odpowiednio dobrane drzwi, które będą nie tylko dobrze prezentować się we wnętrzu, ale również sprawią, że korzystanie z kabiny będzie komfortowe dla każdego członka rodziny. Wybór powinien być uzależniony przede wszystkim od tego jak duża jest łazienka. Które rodzaje drzwi prysznicowych są warte uwagi?

Drzwi skrzydłowe i harmonijkowe

Drzwi skrzydłowe, nazywane także uchylnymi, najbardziej przypominają tradycyjne drzwi znajdujące się w domach. Są one montowane na zawiasach co sprawia, że wwchodzenie oraz wychodzenie z kabiny jest bardzo wygodne. Niestety, ten rodzaj drzwi sprawdzi się tylko w łazience o dosyć dużym metrażu, ponieważ konieczne jest zostawienie sporej przestrzeni przed kabiną prysznicową. Wadą skrzydłowych drzwi prysznicowych jest fakt, że woda może kapać na podłogę.

Harmonijkowe drzwi prysznicowe składają się z kilku części i są otwierane w jedną stronę. Ten model sprawdza się dobrze nawet w niedużych łazienkach, ponieważ nie wymaga zostawienia miejsca dookoła kabiny. Wadą tych kabinowych drzwi prysznicowych jest dosyć niska szczelność, a także trudność w czyszczeniu.

Drzwi przesuwne oraz wahadłowe

Na uwagę zasługują drzwi przesuwne, które są łatwe w montażu i podobnie jak drzwi harmonijkowe świetnie sprawdzają się nawet w niewielkich łazienkach. Wiele z dostępnych na rynku modeli ma funkcję wypinania, dzięki czemu można je bez trudu dokładnie wyczyścić.

Popularnością cieszą się wahadłowe kabinowe drzwi prysznicowe, które mają funkcję otwierania zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz, co umożliwia łatwe wietrzenie kabiny. Taki sposób otwierania dodatkowo sprawia, że po umyciu się woda nie kapie na podłogę w łazience, lecz bezpośrednio na kafelki pod prysznicem. W przypadku drzwi wahadłowych konieczne jest zostawienie niewielkiej przestrzeni przed kabiną.

Drzwi do prysznica w szerokiej ofercie kupisz na laziernka-rea.com.pl.