żarówki samochodowe

Na drogach możemy spotkać samochody, w których żarówki przepalają się niemal co chwilę; zaś w innych mogą one służyć przez długie lata. To nie przypadek czy złośliwość losu.Jakie żarówki samochodowe wybrać? Oto garść praktycznych wskazówek, które ułatwią życie każdemu kierowcy.

Oświetl swoją drogę

żarówki samochodowe

Na początek warto zapoznać się z rodzajami lamp samochodowych.Po pierwsze lampy ksenonowe. Pomału odchodzą do lamusa, jednak warto zaznaczyć, że to właśnie one najlepiej oświetlają naszą drogę. Kolejny typ to LED-y. W tym przypadku bardzo dużo zależy od ceny. Drogie LED-y świecą praktycznie idealnie i są bardzo żywotne. Jednak jeśli zaoszczędzimy trochę grosza to możemy się bardzo rozczarować. Lampy ledowe kiepskiej jakości świeca znacznie gorzej niż te ksenonowe, ba nawet zwykła żarówka ma zdecydowanie lepsze parametry. Trzecia kategoria to oczywiście wszystkim dobrze znane halogeny. Ich wielką zaletą jest bardzo niska cena. Dodatkowo dają dość dużo światła dobrej jakości.

Decydując się na rodzaj oświetlenia musimy brać przede wszystkim sposób użytkowania naszego samochodu. Najlepszymi i najbezpieczniejszym wyborem będą wyroby od znanego producenta. Oczywiście nie musimy od razu sięgać po te najdroższe. Średnia półka cenowa w większości przypadków powinna w zupełności wystarczyć. Oczywiście jeśli nie mamy pewności,która żarówka samochodowa będzie najlepsza do naszego samochodu, to poprośmy o rade fachowca.