biuro - meble nowoczesne

Urządzanie biur w klasyczny, bezosobowy sposób powoli odchodzi do historii. Współczesne biura powinny raczej wyrażać charakter firmy, jednocześnie stanowiąc przestrzenie przyjazne dla klientów. Po jakie meble sięgnąć, by ostateczny efekt przyniósł firmie korzyści?

Minimalizm z duszą – duet ciepła i prostoty

Niezależnie od tego, jakim rodzajem działalności zajmuje się dana firma, jej biuro powinno przede wszystkim zachęcać klientów do kontaktu i interakcji. Jeżeli chodzi o techniczne aspekty aranżacji przestrzeni, najlepiej sprawdzają się tu meble nowoczesne ze sklepu meblowego Mebel4u utrzymane w prostym, skandynawskim stylu. Nie znaczy to, że nutka ekstrawagancji nie będzie mile widziana, ale zbyt dużo oryginalnych, przyciągających wzrok przedmiotów może rozpraszać uwagę zarówno klientów, jak i pracowników.

Ściany utrzymane w bieli, jasnej szarości czy błękicie, miękkie dywaniki z geometrycznym wzorem czy biurko kreślarskie na nogach malowanych proszkowo stworzą wrażenie przestrzeni, nie przytłaczając. Ważne też, by pamiętać o dodaniu odrobiny ciepła i wyrazu do tak zorganizowanego wnętrza. Przydadzą się tu rośliny doniczkowe oraz relaksujące grafiki i plakaty na ścianach.

Biuro nie musi być nudne!

Miłośnicy prostoty i minimalizmu zapewne nie wyobrażają sobie biura urządzonego inaczej niż w sposób opisany powyżej. Jednak osoby, których ideał stanowi pokój w stylu wiktoriańskim, mogą uznać tego typu pomysł za drogę do stłamszenia kreatywności swojego zespołu. Pamiętajmy jednak, że przy urządzaniu biura ważne jest znalezienie równowagi pomiędzy potrzebami pracowników firmy a odwiedzających je klientów.

Wybór estetycznych, stylowych mebli nowoczesnych oraz kilku wysmakowanych dodatków pozwoli bez problemu osiągnąć ten cel. Dobrym pomysłem jest także burza mózgów na temat wystroju, w której wezmą udział wszyscy pracownicy. Zrodzone w ten sposób idee z pewnością nadadzą biuru niepowtarzalnych rysów.