stół rozkładany do salonu

W każdym domu z reguły jest jedno najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie. To właśnie tam przyjmuje się gości czy organizuje imprezy. Zwykle jest to po prostu salon lub pokój dzienny. W mieszkaniach w bloku zwykle tego typu pomieszczenia nie mają zbyt dużego metrażu. Mimo wszystko można urządzić je naprawdę bardzo atrakcyjnie i funkcjonalnie – wystarczy tylko poznać kilka tajemnic wszystkich dekoratorów wnętrz.

Duże stoły rozkładane do salonu

Sercem każdego z salonu czy pokoju dziennego jest stół oraz oczywiście kanapa. Kanapa służy do wypoczynku dla wszystkich członków rodziny, stół natomiast gromadzi ich podczas wspólnych posiłków. Współczesna rodzina to najczęściej model dwa plus dwa, zatem duży stół nie jest potrzebny. Jeżeli jednak często zaprasza się do siebie gości, dobrze jest mieć jakąś alternatywę i po prostu móc przyjąć ich przy większym stole. W tym wypadku świetnie sprawdza się stół rozkładany. Stół rozkładany do salonu pozwalają na rozsunięcie blatu i szybką transformację na przykład stołu na 4 czy osób, w stół nawet dla osób 12. Dzięki temu można urządzić większe spotkanie towarzyskie lub na przykład wyprawić u siebie wigilię.

Alternatywa dla stolika kawowego

Stoły rozkładane do salonu to świetna opcja jeżeli chce się przyjąć na obiad więcej osób. Natomiast obok kanapy warto mieć mały stolik kawowy lub inaczej stolik pomocniczy. Jeżeli brakuje już na niego miejsca, można wykorzystać podnóżek z kanapy lub fotela. Wystarczy postawić na nim dużą tacę i w ten sposób można bardzo szybko zaaranżować wygodny stolik kawowy.