Oświetlenie salonu

Tworząc oświetlenie wewnętrzne, nie można zapominać również o stałych kosztach związanych z wydatkami na energię elektryczną. Będą to jedne z największych wydatków w dużych domach czy mieszkaniach. Ważne jest odpowiednie rozmieszczenie źródeł światła, jak też wybranie odpowiednich źródeł światła.

świetlówki led

Do oświetlenia pokojów można wykorzystać zarówno świetlówki led jak też zwykłe świetlówki. Przy decydowaniu się na wyroby LED można postawić zarówno na zimną, białą barwę, jak też na ciepłą kolorystykę światła. Zimne barwy w znacznie mniejszym stopniu przemęczają oczy, więc znacznie lepiej nadają się do miejsc, gdzie wykonywana jest praca. Natomiast w miejscach wypoczynkowych ciepłe barwy pozwalają wprowadzić przyjemniejszy oraz bardziej przytulny klimat.

Oświetlenie do salonu

Przy wybieraniu oświetlenia do salonu ważne jest branie pod uwagę, że dzieli się ono na:

  • światło główne
  • światło odbite
  • światło boczne
  • światło za TV.
    Nie w każdym salonie trzeba decydować się na każdy typ światła. Jednak najczęściej tworzy się źródła światła głównego oraz odbitego.

Co zapewniają różne rodzaje światła?

Świtało główne w salonie ma za zadanie zapewnić możliwość choćby swobodnego czytania. Warto w sklepach elektrycznych wybierać świetlówki o zimnych barwach. Natomiast światło obite odpowiada za pozytywny nastrój. Jest to najczęściej używane światło, które powinno wykorzystać ciepłe barwy, które mają bardziej przytulny charakter.