Przytulna sypialnia to miejsce, w którym przyjemnie się zasypia i budzi. Za klimat odpowiada nie tylko kolorystyka i barwy otoczenia, ale również wygodne miejsce na wypoczynek. Odpowiednio dobrane łóżko sypialne to serce pomieszczenia i elegancki element wystroju wnętrza,

Jak wybrać idealne łóżko?

Przed wyborem łoża do sypialni należy zdecydować się w pierwszej kolejności na materiał, z jakiego ma być wykonane. Obecnie na rynku dostępna jest cała masa obić, a oferta jest tak szeroka, że z pewnością każdy znajdzie dla siebie odpowiednią tkaninę. Dużą popularnością nadal cieszy się ekoskóra. Jest materiałem eleganckim i łatwym do utrzymania w czystości. Łózko obite ekoskórą jest trwałe i prezentuje się idealnie w każdym kolorze. Tkanina nie jest jednak tak przyjemna w dotyku, jak tkaniny obiciowe, co może niektórym przeszkadzać. Tkaniny tapicerskie są zdecydowanie przyjemniejsze w dotyku i prezentują się zdecydowanie inaczej. Ich zaletą jest szeroki wybór oferowany przez producentów. 

Długość i szerokość – rozmiar ma znaczenie

Za efektywny sen odpowiada wygoda. Aby łóżko było wygodne, każda z osób musi posiadać odpowiednio dużo miejsca, by ułożyć się w dogodnej pozycji. Zatem łoże powinno być nie tylko odpowiednio długie, ale i szerokie. Jeśli z łóżka mają korzystać dwie osoby, minimalna szerokość to 140 cm. Przyjmuje się, że standardowa długość łóżek małżeńskich to 200 cm. To bardzo istotne w przypadku osób wysokich, w przeciwnym razie nogi będą wystawały poza ramę łóżka, co będzie przeszkadzało podczas snu. Należy dodać, że łóżka tapicerowane są zazwyczaj cięższe, zatem należy wziąć to pd uwagę przy aranżacji pomieszczenia.

Design i aranżacja – nowoczesność w wielu odsłonach

Obecne tapicerowane łóżka niczym nie przypominają już dawnych łóżek sypialnianych. Pomysłowość projektantów nie zna granic. Rodzaje wezgłowia często stanowią istotę designu i same w sobie są piękną ozdobą. Nowoczesne wzornictwo i szeroka gama obić daje olbrzymie możliwości, dlatego wybór jest przeogromny. Pikowania doskonale pasują do każdego wnętrza i wystroju. Są przy tym wygodne i doskonale się prezentują. Do wnętrz eleganckich można zdecydować się na ekoskórę w kolorze czerni i bieli. Podkreśli charakter klasycznego wystroju wnętrza. Unikalne kształty i nowoczesność to doskonały wybór w przypadku pomieszczenia futurystycznego.

Mnogość modeli nie ułatwia wyboru. Rynek obfituje w łóżka o najróżniejszym kształcie, wymiarach i obiciach. Warto w tym celu zapoznać się z obecnymi trendami, by wybrać idealne łóżko do sypialni.