lampy zewnętrzne

Oświetlenie zewnętrzne ma zapewnić odpowiednią ilość światła przed domem czy obiektem przemysłowym. Przy wybieraniu takiego wyposażenia budynku trzeba brać pod uwagę między innymi jego rozmieszczenie.

Oprawy oświetleniowe można podzielić między innymi ze względu na miejsca, w którym zostaną umieszczone. Wyróżniamy oprawy:

lampy zewnętrzne
Sprawdź tutaj
  • montowane na nawierzchni
  • do zastosowania na słupkach
  • wykorzystywane tuż przy wejściu do budynku
  • do umieszczenia na schodach.

Oświetlenie na słupkach

Jeśli chcemy efektywnie oświetlić ścieżki, chodniki, podjazdy wówczas warto postawić na lampy zewnętrzne do zamontowania na słupkach. Wybierając takie produkty ważne jest branie pod uwagę wysokość słupków. Im wyższe są słupki, tym znacznie lepiej będą oświetlały większą przestrzeń. Natomiast oświetlenie punktowe lepiej doświetli wybrane miejsce.

Jak rozmieścić oprawy?

Gdy chce się pozyskać w hurtowniach oprawy do oświetlenia zewnętrznego montowane na słupkach do umieszczenia przy trasie przejścia można postawić na lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu. W ten sposób będą one wyłączone, gdy nikt nie porusza się chodnikiem czy ścieżką, ale będą się włączały pod wpływem ruchu osoby przemieszczającej się drogą.
Do zalet oświetlenia z czujnikami ruchu można zaliczyć możliwość uzyskania znacznych oszczędności energii elektrycznej. Takie rozwiązanie sprawdzi się, szczególnie w takich miejscach, gdzie nie wstępuje duży ruch, co dotyczyć może, choćby chodników wokół domu czy ścieżek w ogrodach.