Sztuczne kwiaty – hit, czy przeżytek?

sztuczne-rosliny

Do niedawna sztuczne kwiaty kojarzone były wyłącznie z tandetną dekoracją używaną co najwyżej w barach typu PRL. Współcześnie cieszą się dużo większym uznaniem. Wypierają żywe rośliny, uchodząc za jeden z najbardziej uniwersalnych wnętrzarskich dodatków. W sklepach ogrodniczych spotkać można zarówno pojedyncze sztuki, okazałe wiązanki, jak i kwiaty sztuczne w doniczkach. Długa lista zalet przysporzyła im wielu zwolenników.

Sztuczne kwiaty kiedyś, a dziś

Jeszcze kilkanaście lat temu sztuczne rośliny prezentowały się dość kiczowato. Na pierwszy rzut oka człowiek mógł stwierdzić, że ma do czynienia z florystyczną atrapą. Dzisiaj, w dobie szybko postępującej technologii producenci dokładają wszelkich starań, aby sztuczne kwiaty do złudzenia przypominały ich żywe odpowiedniki. Często dopiero po ich dotknięciu okazuje się, że wcale nie są prawdziwe. Duża w tym zasługa wysokiej jakości komponentów, z jakich korzystają firmy produkcyjne. Sztuczne kwiaty można zamówić już nawet online w sklepie SFMeble https://www.sfmeble.pl/c/kwiaty-i-rosliny-sztuczne-akcesoria-salon a wybór jest na prawdę bardzo duży.

Zalety sztucznych kwiatów

galazki-dekoracyjneKwiaty sztuczne mają wiele zalet. Występują w różnych wariantach, także w doniczkach. Nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych (wiele roślin potrzebuje przycinania, nawożenia, spryskiwania specjalnymi preparatami). To zatem idealne rozwiązanie dla osób, które hodując żywe rośliny, zapominają o ich systematycznym podlewaniu lub po prostu rzadko bywają w domu.

Kwiaciarnie, sklepy ogrodnicze i budowlane oferują swoim klientom nie tylko standardowe propozycje sztucznych roślin zielonych, ale również kolorowe okazy, przywodzące na myśl egzotyczną florę. Mieszkanie można ozdobić, takimi gatunkami jak: celozja, protea, czy strelicja. Oto pozostałe korzyści z posiadania sztucznych kwiatów w domu:

  • zerowe prawdopodobieństwo wystąpienia uczulenia u któregoś domowników
  • brak konieczności stwarzania dla roślin odpowiednich warunków do rozwoju (niektóre z nich potrzebują np. mało wilgoci, inne dużo światła)
  • długa żywotność
  • uniwersalność (sprawdzają się w każdym rodzaju pomieszczenia)
  • łatwość utrzymania w czystości