Książki online – cała biblioteka zawsze pod ręką

Wakacje sprzyjają czytelnictwu. Więcej wolnego czasu. Długie, słoneczne dni. To wszystko sprawia, że obroty księgarni wzrastają. Wyjazdy wakacyjne czy nawet dojazdy do pracy wiążą się jednak z pewnymi utrudnieniami dla moli książkowych. Dotyczą one ograniczonego miejsca w bagażu podręcznym. Ktoś, kto czyta szybko, musi albo dźwigać obszerne wydania papierowe albo wykupić abonament w wypożyczalni internetowej. Wypada wiedzieć więc, na czym to polega.

Banalnie prosty dostęp do książek online

W dobrych serwisach czytelniczych rejestracja jest maksymalnie uproszczona. Wystarczy podać podstawowe dane oraz powiązać z kontem sposób płatności. Warto zdecydować się na bibliotekę internetową, która daje możliwość darmowego wypróbowania jej działania przynajmniej przez tydzień.

E-booki https://www.ibuk.pl/ można przeglądać na wszystkich urządzeniach multimedialnych. Od komputerów stacjonarnych po smartfony. Jest to niezwykle wygodne i daje pełną swobodę oraz maksymalną elastyczność. Tym bardziej że progres zapisuje się w chmurze, więc lekturę każdej książki online rozpoczętą na laptopie da się płynnie kontynuować np. w podróży na telefonie,.

Najtańsze rozwiązanie, jakie tylko można sobie wyobrazić

Ceny wydań papierowych, jeśli chodzi o beletrystykę wahają się w przedziale 35-45 zł. W przypadku ebooków jest średnio o 10-15 zł taniej. Osoby, które czytają dużo albo potrzebują dostępu do wielu źródeł np. naukowych jednocześnie, musiałyby liczyć się z ponoszeniem znacznych wydatków. Ewentualnie zdać się na łaskę i niełaskę tradycyjnych bibliotek, w których najczęściej są spore braki.

Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla nich jest więc wykupienie abonamentu na książki online. Dzięki temu zyskają dostęp do nawet kilkudziesięciu tysięcy wydań – w najlepszych księgarniach internetowych. Często do wyboru jest kilka rodzajów subskrypcji.

Serwisy przeważnie promują tych, którzy czytają najwięcej. W ich przypadku cena za pojedynczy ebook spada poniżej 3 zł. Oznacza to oszczędność ponad 90% w stosunku do kupowania książek w sposób tradycyjny.