wentylacja z odzyskiem ciepła

Coraz częściej podnosi się temat polegający na ochronie naszego środowiska. Nie ma co się temu dziwić, obecnie są emitowane ogromne ilości CO2 i choć Polska nie jest odpowiedzialna praktycznie w żadnym stopniu za jego emisję, to szczególnie zimą można odczuć nieprzyjemne powietrze, które może doprowadzić do nowotworów, a przede wszystkim wychodzenie na zewnątrz nie sprawia radości. Jest jednak pewne rozwiązanie, które ogranicza ten zapach, a jest nim rekuperator. Poświęcimy temu zagadnieniu kilka zdań i chcemy się nimi z wami podzielić.

Mit nr 1 – to duży wydatek

wentylacja z odzyskiem ciepła

W pewnym sensie jest to prawda, ale nie do końca. Nie ma co ukrywać, że zdrowie jest najważniejszą wartością dla człowieka, a jego nie wolno przeliczać na żadne pieniądze. Usługa rekuperacji zaczyna się od 7 tys. zł a kończy na ok. 30 tys. zł, a rozbieżności w cenie wynikają z mocy sprzętów i producenta. Patrząc nawet na koszt 10 tys. zł, a masę zalet jak ciepłe powietrze w domu, które jest oczyszczone z toksyn, to niewątpliwie warto skusić się na taki wydatek.

„Można sporo zaoszczędzić” – to fakt!

Zwolennicy rozwiązania jakim jest rekuperacja mówią o oszczędności. Wentylacja z odzyskiem ciepła fakty i mity – sporo zagadnień można znaleźć w Internecie, jednak nie każde będzie prawdziwe. Faktem jednak jest, że rzeczywiście do naszego mieszkania dociera ciepłe powietrze, co sprawia, że można zaoszczędzić sporo pieniędzy na ogrzewaniu, aczkolwiek w obliczu coraz większych wydatków za prąd, należy sobie przekalkulować czy jest to opłacalne rozwiązanie.