Stoly kuchenne warte uwagi

W wielu, szczególnie dużych, kuchniach idealnie sprawdzają się drewniane stoły kuchenne. Wyglądają pięknie i zdobią pomieszczenie, spożywanie przy nich posiłków jest prawdziwa przyjemnością. Warto jednak pamiętać, że pięknie wyglądający drewniany stół do kuchni bardzo łatwo zniszczyć. Trzeba na to uważać i po prostu o takie stoły dbać.

Gorące naczynia

Drewniane, lakierowane stoły do kuchni to meble, na których nie wolno stawiać gorących naczyń. Nawet szklanka z gorącą kawą, postawiona bezpośrednio na takim stole, może spowodować zniszczenie delikatnego lakieru. Wokół miejsca, na którym stała, lakier stanie się biały i zacznie odchodzić od powierzchni stołu. Niekiedy udaje się takie miejsce naprawić poprzez nacieranie olejem, jednak najczęściej ślad pozostaje na zawsze.

Zarysowania

Jeśli przy stołach będą spożywane posiłki, szczególnie warto uważać na przypadkowe zarysowania powierzchni blatu. Nie zawsze obrus, który ochroni stół jest dobrym wyborem, bowiem nie będzie pod nim widać piękna stołu. Lepszym wyborem są podkładki na stół, kładzione w miejscach, gdzie będą stać talerze. Oczywiście też mogą być drewniane i dopasowane do samego stołu. Z pewnością całość będzie wyglądać bardzo atrakcyjnie. Tutaj można znaleźć inne ciekawe rozwiązania.

Stoly kuchenne warte uwagi

Regularne mycie stołu to podstawa

Oczywiście w każdym domu dba się o czystość. Przy stołach drewnianych, warto jednak nie tylko sprzątać po posiłkach. Wskazane jest od czasu do czasu gruntowne mycie stołu i zabezpieczenie blatu – na przykład – woskiem do drewna. Nada piękny połysk i zabezpieczy stół przed niektórymi zarysowaniami. Stół, o który dba się na bieżąco, latami będzie wyglądać idealnie.