kawiarki

Miłośnicy prawdziwej kawy powinni posiadać w swoim domu profesjonalną kawiarkę. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy każdego dnia pragną napawać się niepowtarzalnym smakiem i zapachem. Wiele osób twierdzi, że tego urządzenia nie zastąpi nawet najlepszy ekspres. Przed zakupem warto jednak dowiedzieć się, czym wyróżnia się dobrej jakości sprzęt do parzenia kawy.

Jakość tworzyw

kawiarki

Każdy, kto planuje zakup kawiarki powinien wziąć pod uwagę wyłącznie modele aluminiowe lub stalowe. Urządzenia wykonane z rozmaitych stopów mogą okazać się niebezpieczne dla zdrowia. Warto pamiętać, że jest to tworzywo, które ma bezpośredni kontakt z cieczą o wysokiej temperaturze. Słabej jakości materiały często pozostawiają metaliczny posmak, przez co kawa nie smakuje najlepiej. O wiele rozsądniej jest zainwestować kilkadziesiąt złotych więcej, a mieć pewność, że dany model w stu procentach spełni swoje zadanie.

Wentyl

Kawiarka musi być bezpieczna w użytkowaniu. Właśnie dlatego powinna posiadać ona specjalny wentyl, który otwiera się w przypadku zbyt wysokiego ciśnienia. Znajduje się on w miejscu, gdzie wlewa się wodę. Trzeba mieć świadomość, że ciśnienie w urządzeniu może wzrosnąć z wielu różnych powodów. Jednym z nich jest np. niedostatecznie zmielona kawa. W skrajnych przypadkach dochodzi do rozpadu poszczególnych części kawiarki, co grozi poparzeniem. Zakup urządzenia bez wentyla jest kompletnie bez sensu.