Bulionówka zastępuje talerz głęboki, szczególnie podczas uroczystości i imprez okolicznościowych. Zajmuje niewiele miejsca na stole, cechuje się także mniejszą pojemnością niż klasyczny talerz. Wykonywana jest ze szkła lub białej ceramiki. Doceniana za funkcjonalność i praktyczne zastosowanie.
Bulionówka jako element zastawy obiadowej
Bulionówka to dodatek wykorzystywany nie tylko w domu, ale także w restauracjach. Cieszą się przede wszystkim popularnością w lokalach gastronomicznych organizujących wesela i inne imprezy okolicznościowe. Małe rozmiary powodują, że zajmuje niewiele miejsca podczas przechowywania i podawania posiłku. Bulionówki są bardzo wygodne.
Jaki jest właściwy rozmiar bulionówki?
Bulionówki znajdują zastosowanie jako naczynie do serwowania pierwszego dnia, czyli zupy. Ich rozmiar sprawia, że zupa wzmaga apetyt, ale nie syci. W ten sposób każdy z uczestników przyjęcia lub spotkania rodzinnego wciąż ma miejsce w żołądku na kolejne dania. Bulionówki dostępne są w wielu wariantach:
- ze spodkami,
- ceramiczne,
- szklane,
- białe.
Posiadają charakterystyczny uchwyt, który pozwala na spożywanie posiłku bez łyżki, dzięki czemu są wygodne i praktyczne. Jej używanie pozwala zyskać zaoszczędzić miejsca na stole, podczas przechowywania, jak i zmywania. Warto zaznaczyć, że serwowanie zupy w naczyniu jest bardzo efektowne, a jej prosta budowa, zwykle z przezroczystego szkła, umożliwia estetyczne wyeksponowanie zawartości naczynia. Nic w tym zatem dziwnego, że wybierane są jako naczynia podczas większych uroczystości i przyjęć do podawania rosołu, a także klasycznej zupy pomidorowej.