Projektując wnętrze swojego domu czy mieszkania, bardzo często ludzie skupiają się na dużych kwestiach jak kolor ścian, meble czy rodzaje podłóg. Znacznie mniej myśli się na samym początku o różnych detalach typu żyrandole czy chociażby klamki do drzwi wewnętrznych, które przecież również trzeba wybrać i które, wbrew pozorom, mają całkiem duże znaczenie.

Jak zaprojektować mieszkanie, aby było ono spójne?

Nie da się ukryć, że projekt mieszkania dobrze jest oddać w ręce profesjonalisty. Architekci wnętrz najlepiej znają się na rzeczy i są w stanie stworzyć jeden spójny wizerunek danego domu. Jeśli jednak szkoda nam funduszy, należy spróbować swoich sił i samemu zaprojektować mieszkanie.

Aby było ono spójne i wszystko do siebie pasowało, warto trzymać się jednego konkretnego stylu. Jeśli na przykład ktoś decyduje się na styl skandynawski, może z powodzeniem postawić na białe ściany z elementami szarości. Dodatki i elementy wyposażenia również powinny ze sobą współgrać.

Jak dobrać drzwi do danego wnętrza?

Dobierając elementy wyposażenia wnętrz, takie jak drzwi, warto postawić na ponadczasową klasykę. Wówczas ma się pewność, że nawet jeśli za kilka lat coś ulegnie zmianie w domu, to same drzwi nadal będą pasowały do nowego stylu. Tak samo klasyczne powinny być klamki do drzwi wewnętrznych. Najlepiej postawić na przykład na klasyczne klamki ze stali nierdzewnej, albo po prostu czarne, wykonane z mdf. Tego typu elementy wyposażenia wnętrz rzadko kiedy ulegają zniszczeniu i stosunkowo rzadko je się wymienia.

Klamki do drzwi wewnętrznych w ofercie Golddoor.pl