bidet

Bidet jest coraz chętniej montowany w łazienkach. Powodem jest jego funkcjonalne zastosowanie. Dostępne są w różnych kształtach i modelach w wersji wiszącej lub stojącej. Przede wszystkim powinien współgrać z sedesem tworząc spójną całość. Znajdzie także swoje miejsce w mniejszych metrażach. Bez problemu można go dopasować do każdego stylu aranżacyjnego.

Bidet w wersji stojącej i wiszącej

Bidet trzeba dobrać pod względem rodzaju odpływu. Jeśli wychodzi ze ściany, to musi on być wiszący. Natomiast w przypadku wychodzącego z posadzki będzie stojący. Wszystkie dodatkowe akcesoria potrzebne do zamontowania z reguły są w komplecie. Powinien stać w pobliżu sedesu z wiadomej przyczyny. Dbanie o higienę miejsc intymnych będzie wygodne tylko wtedy, gdy przestrzeń wokół niego będzie odpowiednio duża. Po obu stronach trzeba zostawić minimum 20 cm wolnej przestrzeni. Z przodu najlepiej zostawić około 60 cm na swobodne dojście do urządzenia. Bidet składa się z miski ceramicznej oraz baterii, która może być lekko zadarta na końcu w celu ułatwienia korzystania. Inne modele posiadają ruchomą końcówkę.

bidet

Zalety bidetu

  • funkcjonalność,
  • dostępność różnych modeli pozwala na dopasowanie odpowiednego do swojej łazienki,
  • pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze,
  • przydatny w przypadku starszych osób,
  • małe dzieci mogą z niego bezproblemowo korzystać, jeśli nie dosięgają do umywalki,
  • sprawdza się zarówno w małych, jak i dużych łazienkach.

Czy warto wyposażyć łazienkę w bidet?

Urządzenie sanitarne typu bidet pozwala lepiej zadbać o higienę stref intymnych i nie tylko. Służy do podmywania, mycia rąk lub chłodzenia stóp w lecie oraz innych partii ciała w zależności od potrzeb i preferencji. Pozwala zaoszczędzić czas spędzony w łazience oraz zużycie wody. Szukasz bidetu do swojej łazienki? Sprawdź oferty i wybierz najkorzystniejszą opcję dla siebie. Zwróć uwagę na wysoką jakość wykonania poszczególnych elementów. Pomieszczenie nabierze nowego wymiaru i nowoczesnego designu.