Choćby najdoskonalsza wiertarka nie pomoże, kiedy nieodpowiednio dostosujemy wiertło do realizowanej pracy. Jak dobrać to dobre? Źle dopasowane wiertła zmniejszają skuteczność pracy, szybko ulegają zniszczeniom oraz mogą niekorzystnie wpłynąć na kondycję elektronarzędzia. Dobierając wiertła do betonu oraz kamienia, należy dostosować je do uchwytu, jakim dysponuje elektronarzędzie. W wypadku rodzajów z zaczepem samozaciskowym będą to wiertła walcowe (cylindryczne), z kolei w wypadku młotowiertarek oraz młotów udarowych wielokrotnie będą to wiertła dopasowane do zaczepów SDS-Max oraz SDS Plus.
Wiertła do betonu
Beton zbrojony to niezwykle prosty (natomiast przy tymże bardzo twardy) artykuł nośny, stosowany często zarówno w klasycznym, jak również innowacyjnym budownictwie. Poradzić sobie z nim mogą jedynie najlepsze oraz niezwykle trwałe urządzenia. Wiertła, dopasowane do obróbki betonu zwane są wiertłami murarskimi. Stosuje się je również z przeznaczeniem do drążenia udarowego w cegle i kamieniu. Tradycyjne wiertła do betonu, takie jak te, dostępne w sklepie Zamu, wyróżniają się średnią wielkością (często wykorzystywany obszar wielkości to 3-32 mm, chociaż zdarzają się większe)
Jak powstają wiertła diamentowe?
Podstawową cechą, jaka charakteryzuje wiertła diamentowe do betonu, lub pozostałych produktów, jest naturalnie tworzywo, z którego zostały zrobione. Prawdziwe diamenty są uznawane za najtwardszy ze wszelkich minerałów, natomiast choćby najtwardszą substancją będącą w naturze. Diament doskonale zarządza ciepło, ciężko go jednak stopić – potrzeba do tego temperatury aż 3500 stopni Celsjusza. Do produkcji diamentowych urządzeń nie wykorzystuje się natomiast zazwyczaj normalnych diamentów, jakie niezwykle rzadko są w przyrodzie. Zmieniają je kryształy diamentu sztucznego. To artykuł zdecydowanie tańszy, jaki powstaje w specjalistycznych laboratoriach.