Dopasowanie brodzika prysznicowego do wymagań łazienki jest szczególnie istotnym aspektem tworzenia aranżacji. W swoim mieszkaniu zamontować można kabiny w wielu różnych kształtach i rozmiarach. Do jednych z najpopularniejszych należą brodziki kwadratowe 80×80. Jakie inne modele można odnaleźć w sklepach i w jakich łazienkach sprawdzą się kabiny o kwadratowym kształcie?

Rodzaje brodzików prysznicowych

Wśród najbardziej popularnych rodzajów tych elementów wyposażenia pojawiają się:

  • modele prostokątne
  • brodziki kwadratowe
  • egzemplarze na planie półokręgu.
    Prostokątne modele doskonale sprawdzają się w wąskich i podłużnych pomieszczeniach, zaś brodziki półokrągłe stosunkowo łatwo jest dopasować do wnętrz na planie kwadratu. Równoboczny brodzik prysznicowy może okazać się korzystnym wyborem zarówno do niewielkich, jak i dużych łazienek o różnych wymiarach. Model o ścianach długości 80 cm to korzystne rozwiązanie w małych łazienkach. Warto zdecydować się tutaj na egzemplarz narożny. Umożliwi maksymalnie funkcjonalne wykorzystanie posiadanej przestrzeni.

Jaki brodzik wybrać?

Modele o najmniejszych wymiarach nie dla każdego jednak mogą okazać się wystarczająco komfortowe. Nieco większy brodzik prysznicowy 90×90 powinien doskonale spełnić swoje zadanie w większości pomieszczeń. Wciąż jest to element, który zajmuje niewielką powierzchnię, dlatego też łatwo będzie umieścić go w małej łazience. Tam, gdzie istnieje możliwość wkomponowania w układ kabiny o takich wymiarach, warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Zagwarantuje ono bowiem użytkownikom bardziej komfortową ilość przestrzeni wewnątrz. Oprócz popularnych brodzików narożnych, ciekawym rozwiązaniem mogą być specjalne kabiny umieszczane w naturalnych wnękach pomieszczeń. W przestronnym salonie kąpielowym doskonale sprawdzi się duży, wolnostojący brodzik na planie kwadratu.

Więcej: lazienka-rea.com.pl