Telewizor Samsung 55″ QLED to dzisiaj prawdziwy unikat chwalony i polecany z uwagi na naprawdę bardzo liczne zalety. Warto jednak skupić się nieco na jego nazwie i określić, co w ogóle oznacza ten skrót QLED i czym różni się od popularnego jeszcze do niedawna OLED? 

Co to jest OLED?

Na początek warto wyjaśnić, na czym polega technologia OLED. Otóż literka O pochodzi tutaj od słowa organic. Oznacza to, że elektrody ledowe użyte przy produkcji tego ekranu są ze związków organicznych. co to w zasadzie oznacza dla urządzenia? Otóż przede wszystkim to, że nie jest potrzebne dodatkowe oświetlenie monitora, każdy piksel działa tutaj bowiem całkowicie samodzielnie. To z kolei prowadzi do faktu, że OLED zapewnia wyjątkowy kontrast i pięknie uchwycone barwy. 

Co to jest QLED?

Ten skórt odnosi się już do urządzeń naprawdę bardzo wysokiej jakości. Literka Q oznacza tutaj bowiem Quantum Dot, czyli kropki kwantowe. Otóż w takich telewizorach instalowane są nanokryształki pomiędzy podświetleniem a filtrami kolorów. Dzięki temu zyskujemy jeszcze lepsze, jeszcze bardziej żywe barwy.  Oraz przy okazji – niesamowity wręcz kontrast. 

Telewizor Samsung 55″ QLED – najważniejsze zalety

Wiedząc już teraz, czym w zasadzie różnią się między sobą te dwie technologie, warto powiedzieć o zaletach nowoczesnego telewizora Telewizor Samsung 55″ QLED. Zatem przede wszystkim jego unikalny design pozwoli mu się łatwo wpasować we wnętrza utrzymane w naprawdę bardzo różnych aranżacjach i stylach.  Co więcej – zyskujemy naprawdę nową jakość obrazu. Kolory bowiem są wyjątkowo żywe i mocne w odbiorze. Co więcej – warto jeszcze podkreślić, że dzięki zastosowaniu tej technologii szczególnie wyrazista jest tutaj czerń. Oczywiście zachowany jest też wysokiej jakości kontrast oraz ostrość obrazu. 

Warto jeszcze dodać, że telewizory wykorzystujące technologię QLED znane są także z tego, że doskonale wpasują się w różne jasne pomieszczenia, dając możliwość wysokiej jakości obrazu również w przypadku słonecznego i jasnego dnia.