poduchy na kanapę

Udekorowanie sofy w salonie nie zawsze jest proste. Dobranie dodatków tak, aby pasowały do reszty wnętrza, a przy okazji dodawały przytulnego klimatu, może sprawiać kłopoty. Na szczęście odpowiednie dobranie poduch na kanapę często załatwia całą sprawę. Różnorodne wzory, kolory i kształty pozwalają na stworzenie ciekawej kompozycji. Takie poduszki można dobrać do każdego stylu, dlatego ich aranżacja już nie musi być problemem! Jak wybrać poduchy na kanapę do salonu?

Poduszki na sofę – jak je dobierać?

Poduszki na kanapę to piękna dekoracja samej sofy, jak i świetne uzupełnienie całego salonu. Ich ilość najlepiej dopasować do wielkości kanapy – im mniejsza, tym mniej poduszek. Dzięki temu będzie wyglądać elegancko, a korzystanie z niej będzie komfortowe. Przy wyborze poduch na kanapę warto stawiać na różnorodność i mieszać ze sobą kształty, wzory, wielkości i faktury. To pozwoli stworzyć ciekawą kompozycję, która nie będzie wyglądać płasko. Śmiało można łączyć gładkie poduszki z tymi bogato zdobionymi. Ich kolory można dopasowywać do innych elementów dekoracyjnych salonu, aby całość wyglądała spójnie. 

poduchy na kanapę

Poduchy na kanapę – czy sprawdzą się we wnętrzach minimalistycznych? 

Poduszki na sofę to dekoracja, która sprawdzi się niezależnie od stylu wnętrza. W salonach minimalistycznych wcale nie trzeba rezygnować z dodatków. Warto po prostu stawiać na te, które są bardziej stonowane i eleganckie. Poduchy w kolorach bieli, szarości, czerni czy nawet złota i srebra mogą być świetnym uzupełnieniem takiej kanapy. Tu również można postawić na różne kształty i rozmiary, jednak niekoniecznie sprawdzą się te poduszki, które są zbyt bogato zdobione.