oświetlenie sufitowe

W domu niezbędne jest dobrze dobrane oświetlenie, zarówno pod względem zapewnianych warunków do pracy czy np. czytania, jak i estetyki. Właściwego wyboru można dokonać w sklepach czy hurtowniach z odpowiednim asortymentem.

Dobrze oświetlone wnętrze

Klasyczne mieszkania bywały oświetlane dość ubogo, bo przeważnie stosowano jedną lampę w centrum sufitu i to miało wystarczyć do zapewnienia wszystkim użytkownikom dobrych warunków do pracy czy nauki. Owszem, oświetlenie sufitowe pod tym względem sprawdza się w miarę dobrze, ale rzadko kiedy jeden żyrandol wystarczał do osiągnięcia założeń. Dzisiaj klienci sklepów elektrycznych kupują kilka różnych rozwiązań nawet wtedy, gdy preferują ten sam model oświetlenia.

oświetlenie sufitowe

Jakie lampy wybierają klienci?

Popularną metodą dobrego oświetlania mieszkań jest tworzenie tzw. kącików wyposażonych w dodatkowe źródło światła. W tym celu przeważnie wykorzystuje się lampy ścienne. Mogą one być łatwo zawieszone np. nad łóżkiem czy fotelem. Nie zawsze są widoczne, czasami używa się prostych kinkietów czy taśm led ukrytych pod meblem.

Jasność z centrum

Poza punktowymi źródłami światła wciąż stosuje się lampy sufitowe. Mają one nie tylko funkcję użytkową, dlatego też w sklepach i hurtowniach pojawia się wiele bardzo estetycznych propozycji. Efektowna lampa może wpłynąć pozytywnie na wygląd wnętrza, ale źle dobrana popsuje rezultat, dlatego też trzeba podczas zakupów użyć wyobraźni. Łatwiejsze mogą być zakupy przez internet, bo robi się je bez wychodzenia z domu; wybrany model lampy można wizualnie „przymierzyć” do wyposażenia pokoju.