Dzięki dekoracjom w kilka minut możemy zmienić wystrój naszego mieszkania. Ważny jest również niewielki koszt, który towarzyszy takiemu przedsięwzięciu. Zasłony, donice do kwiatów, czy poduszki do salonu w innym kolorze i mamy inne wnętrze. Jak wybrać poduszki, by wyglądały elegancko i modnie?

Kolor tworzy klimat

Zależnie od pory roku mamy ochotę na zmiany w wystroju wnętrza. Najłatwiej jest wprowadzić nowy kolor do mieszkania za pomocą dodatków, by uzyskać nowy wystrój, który odświeży salon.

Wybierając kolory poduszek do salonu, warto podpatrywać przyrodę. Kolory, które w przyrodzie występują obok siebie na pewno dobrze będą wyglądały w naszych mieszkaniach. Chcąc ułatwić sobie to zadanie, warto skorzystać z koła barw, na którym występuje 12 kolorów. Kolory podstawowe to czerwony, niebieski, żółty. Kolejne trzy kolory pomarańczowy, zielony, fioletowy to kolory pochodne. Pozostałe kolory są dopełniające.

Korzystając z koła barw możemy wybrać poduszki do salonu (https://mirat.eu/poduszki-dekoracyjne,c805.html) na zasadzie monochromatycznej, czyli wybieramy różne odcienie tego samego koloru. Dobry efekt da wybranie minimum trzech odcieni i zestawienie ich ze sobą. Kolejną grupą kolorystyczną są kolory pokrewne. W tej wersji wybieramy kolory sąsiadujące ze sobą. Wybierając kolory uzupełniające skupiamy się na barwach, które na kole kolorów znajdują się naprzeciwko siebie.

Duże, czy małe?

Kolejnym pytaniem, na które musimy sobie odpowiedzieć wybierając poduszki do salonu jest, jaki rozmiar poduszek warto zastosować. Warto zastosować się do zasady, która mówi, że mała sofa wymaga poduszek nie większych niż 40 x 40. Poduszki XXL warto zostawić na dużą kanapę bądź narożnik, który jest pokaźnych rozmiarów.

Tradycyjne ułożenie poduszek zakłada, że układamy poduszki większe na obrzeżach, zmniejszając rozmiar do środka. Parzysta ilość poduszek jest klasycznym rozwiązaniem. Odważniejszym wariantem jest rzucenie na sofę nieparzystej ilości poduszek w różnych rozmiarach.