obrazy do salonu

Każdy lubi ozdobić wnętrze dodatkami, by czuć się w nim bardziej komfortowo. Pozwala to na wyrażenie własnego stylu. Jedną z popularnych dekoracji są obrazy do salonu. O czym pamiętać przed ich zakupem?

Gdzie powiesić obrazy?

Przed zakupem obrazu należy zastanowić się, czy w pomieszczeniu jest odpowiednie miejsce na powieszenie go. Obrazy najlepiej prezentują się:

  • nad sofą – to miejsce relaksu, obrazy zawieszone w tym miejscu nadadzą wnętrzu harmonii,
  • nad komodą – będą prezentowały się świetnie w towarzystwie umieszczonych na niej dodatków, takich jak wazony czy figurki,
  • nad stołem – uprzyjemnią spożywanie posiłków.

Przy wyborze ozdób należy zachować umiar, ponieważ zbyt duża ich ilość może przytłoczyć resztę aranżacji pomieszczenia i wyglądać kiczowato. Kilka dopasowanych do siebie dodatków wystarczy, by udekorować wnętrze w estetyczny sposób i nie wprowadzić poczucia chaosu. Doskonałym pomysłem jest zainwestowanie w wysokiej jakości ozdoby ze sprawdzonych sklepów, takich jak SFMEBLE.

Jaki rozmiar obrazu do salonu?

obrazy do salonu

Rozmiar obrazów do salonu powinien być uzależniony od ilości dostępnego miejsca. Czasami w przypadku dużej przestrzeni lepiej sprawdza się zawieszenie obok siebie kilku małych obrazów, a nie jednego dużego. Stworzą one oryginalną i spójną kompozycję. Ciekawym rozwiązaniem jest wkomponowanie obrazów między inne elementy, np. lustra.

Materiał ramy

Ramy do obrazów wykonuje się z różnych materiałów. Wybór należy do gustu posiadacza i charakteru wnętrza. Jeśli w salonie ma wisieć kilka obrazów, ich ramy powinny być wykonane z tego samego materiału i mieć ten sam kolor. Dzięki temu kompozycja będzie spójna. Popularne są ramy z klasycznego drewna, a także nowoczesne z metalu czy stali.

Podsumowanie

Pokój dzienny to miejsce, w którym domownicy spędzają najwięcej wolnego czasu. Dlatego ważne jest umieszczenie w nim odpowiednich dodatków, które uprzyjemnią przebywanie w pomieszczeniu. Odpowiednio dobrane do charakteru wnętrza obrazy do salonu są ponadczasowym i zawsze trafionym rozwiązaniem. Nadają się zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz.