Jak dobrać odpowiednie lustro do sypialni?

Odpowiednio dopasowane lustro jest istotnym elementem wyposażenia każdej sypialni. Wiele osób, projektując aranżację tego pomieszczenia zastanawia się, jak wybrać lustro, które spełni ich oczekiwania. Istotne jest dopasowanie akcesorium do wielkości i wystroju pomieszczenia. Ważne są wymiary, kształt szklanej tafli i jej walory estetyczne. Jak dopasować odpowiednie lustro do pomieszczenia sypialnego?

Aspekty praktyczne

Powieszone w sypialni lustro musi być przede wszystkim funkcjonalne. Należy więc zastanowić się nad tym, jaką rolę będzie pełniło. W pomieszczeniach, które pełnią wyłącznie funkcję pokoju do spania, zwierciadło nie będzie musiało spełniać zbyt rygorystycznych wymagań. Wiele sypialni pełni również funkcję garderoby. W takiej sytuacji konieczny jest wybór lustra, które umożliwi dokładne przejrzenie się i dopasowanie elementów kreacji. Warto wziąć pod uwagę ilość światła, które dociera do danego wnętrza. Zwierciadła garderobiane warto wyposażyć w dodatkową lampkę lub żarówki LED. Lustro umożliwiające dopasowanie ubrań powinno umożliwiać zobaczenie odbicia całej sylwetki. W wielu pomieszczeniach, takie modele można bez problemu zamontować na ścianach. W niektórych wnętrzach sprawdzą się również stojące egzemplarze. Wyposażając niewielką lub nieustawną sypialnię, warto zdecydować się na zwierciadło wbudowane w drzwi szafy.

Dopasowanie do aranżacji

Wyjątkowo istotne jest wkomponowanie zwierciadła w wystrój pomieszczenia. W sypialniach skandynawskich sprawdzą się modele w prostych, drewnianych ramach. Mogą posiadać zarówno kolor naturalnego surowca, jak i biały, szary lub czarny. Lustra z czarnymi obramowaniami doskonale podkreślą charakter pomieszczenia w stylu retro. Do sypialni glamour warto dobrać szklaną taflę z szeroką, zdobioną ramą w kolorze srebra lub złota. W luksusowych pomieszczeniach dobrze prezentują się lustra okrągłe. Aranżując pokój w stylu boho, należy dopasować do niego zwierciadło z obramowaniem z naturalnych, roślinnych surowców. Dobrym pomysłem będą modele z lekkiego drewna, bambusa lub trawy morskiej. Wśród oryginalnych rozwiązań pojawiają się również ramy rattanowe i wiklinowe.

Jakie lustro wybrać?

Odpowiednio dopasowane lustro powinno przede wszystkim spełniać zapotrzebowanie domowników. Osoby, które w pomieszczeniach sypialnianych nakładają sobie makijaż, powinny przywiązać szczególną wagę do doboru odpowiedniego lustra. Rozwiązaniem często wybieranym w takich sytuacjach są dodatkowe toaletki lub konsole z mniejszym zwierciadłem. Wyjątkowo ważne jest tutaj dopasowanie odpowiedniego oświetlenia. Dobrym pomysłem mogą okazać się więc lustra z dodatkowymi diodami LED.

Lustro umieszczone w sypialni musi być funkcjonalne. W wielu pomieszczeniach to akcesorium montuje się nad komodą lub naprzeciw łóżka. W małych pokojach warto zdecydować się na większe tafle, które wywołają wrażenie głębi. Odpowiednio dobrane lustro podkreśli charakter aranżacji. Dopasowane do zapotrzebowania domowników wpłynie korzystnie na ich samopoczucie.