Chyba nikt nie wyobraża sobie, że w jego domowym przedpokoju na ścianie brakuje odpowiedniego wieszaka na odzież wierzchnią. Mimo, że jest to bardzo prosty w użyciu produkt, jednak trzeba przyznać, że ciężko jest wyobrazić sobie życie bez niego na co dzień.

Wieszaki do przedpokoju na ścianę – jaki model wybrać?

Obecnie na rynku mamy ogromny wybór wieszaków ściennych, dlatego wybór tego najodpowiedniejszego może wcale nie być dla wszystkich taki oczywisty. Po pierwsze należy wziąć pod uwagę styl, w jakim urządzone jest dane mieszkanie. Jeśli jego gospodarza lub minimalizm, wówczas doskonale sprawdzą się wieszaki ścienne o prostej formie i wykonane z naturalnych materiałów, np. drewniane. Jeżeli natomiast domownicy uwielbiają styl nowoczesny, wówczas można poszaleć zarówno z formą, jak i z materiałem – tutaj najczęściej wybieranym materiałem będzie metal. Należy również wziąć pod uwagę ilość domowników oraz liczbę gości, którzy najczęściej nas odwiedzają, aby wiedzieć ile dany wieszak powinien mieć haczyków – zobacz.

Wieszaki ścienne do przedpokoju nowoczesne – gdzie najlepiej kupić?

Większość sklepów oferujących meble do domu posiada również w swojej ofercie ciekawe wieszaki ścienne. Można udać się do sklepu stacjonarnego lub zamówić taki wieszak przez internet. Ważne jest, aby dany wieszak nie tylko spełniał nasze wizualne wymagania i pasował do wystroju danego wnętrza, ale również aby był wykonany z wytrzymałych materiałów. Jeśli wybieramy wieszak drewniany, powinien być on odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią – na pewno nie raz zdarzy nam się powiesić na nim mokrą kurtkę czy płaszcz. Natomiast wieszaki wykonane z tworzyw sztucznych powinny być odporne i mieć konkretny udźwig, aby zwyczajnie nie złamały się kiedy goście powieszą na nich swoje płaszcze lub ciężkie, zimowe kożuchy czy futra.