sol do zmywarki

Sól do zmywarki powinna być używana do każdego cyklu mycia, zgodnie z zaleceniami producenta. Zmywarki wykorzystują twardą wodę, która powoduje tworzenie się osadu na wewnętrznych częściach – zadaniem soli jest zmiękczanie wody, a więc przedłużenie żywotności urządzenia. Sól do zmywarki nie jest droga, jednak mimo tego można ją kupować w taki sposób, by nie przepłacać.

Jak kupować sól do zmywarki?

Sól do zmywarki można kupować w sklepach Clovin z chemią gospodarczą, w sprzedaży internetowej czy w sklepach ze sprzętem elektronicznym. Można szukać promocji, dzięki czemu sól jest tańsza nawet o 50%. Najbardziej opłacalną metodą zakupu soli jest wybieranie większych, ekonomicznych opakowań, dzięki czemu niższa jest cena za kilogram produktu. W niektórych sklepach jest drożej, w innych taniej – wystarczy poszukać oferty w dobrej cenie, dzięki której można kupować sól do zmywarki nieco taniej. Należy dodać, że producent soli do zmywarki nie zawsze jest wyznacznikiem jakości – często można kupić mniej rozpoznawalny i jednocześnie tańszy produkt, który oferowany jest przez sklepy w dobrej cenie.

Na ile wystarcza sól do zmywarki?

Każda sól do zmywarki jest tak samo wydajna – w dolnej części komory przeznaczonej do zmywania znajduje się pojemnik na sól do zmywarki. Opakowanie soli o wadze 1 kilograma powinno wystarczyć na 2-3 uzupełnienia, w zależności od modelu urządzenia. Większość modeli zmywarek posiada specjalne wskaźniki informujące użytkowników o konieczności uzupełnienia brakującej soli.