W Polsce zakup drzwi do kabiny prysznicowej jest… dosyć trudny. O ile bowiem nie ma żadnych problemów z dostępem do określonego produktu, o tyle trudno się zdecydować, który w tym przypadku będzie najlepszy. Zwłaszcza, że standardowe, plastikowe drzwi przesuwne prysznicowe będą (prawie) tak samo funkcjonalne, co ich szklane odpowiedniki.

Od czego zależy cena drzwi przesuwnych?

  1. Zastosowane tworzywo – to najważniejsze kryterium na podstawie którego wycenia się koszt zakupu drzwi przesuwnych prysznicowych. Najtańsze są oczywiście „plastiki”, a najdroższe to modele wykonane ze szkła i posiadające dodatkowe powłoki ochronne.
  2. Konstrukcja – modele składające się z pojedynczych drzwi z pewnością będą najtańsze. Po drugiej stronie znajdują się modele harmonijkowe, które składają się z kilku płaszczyzn drzwiowych (3 i więcej). Oczywiście te ostatnie będą musiały posiadać specjalne uszczelki, które również podwyższą cenę.
  3. Rozmiar – nie jest tajemnicą, że cena zakupu drzwi prysznicowych przesuwnych zależy od ich rozmiaru – zobacz więcej. Im wykorzystana do ich produkcji powłoka jest większa, tym więcej trzeba będzie za nią zapłacić. Zwłaszcza, jeśli jest wykonana z trwałego szkła hartowanego.

Ile to kosztuje, czyli kilka słów o realnych kwotach

Za najtańsze, plastikowe drzwi prysznicowe przesuwne, trzeba będzie zapłacić od 200 do 300 złotych. Cena pojedynczych drzwi wykonanych ze szkła hartowanego będzie już oscylować w granicach 500 do 800 złotych. Jeszcze więcej trzeba będzie zapłacić za trójczęściowe drzwi przesuwne do kabiny prysznicowej, których koszt może wynieść nawet 1500 złotych. Co ciekawe, na rynku można znaleźć również i takie modele, których koszt znacznie przekroczy 2000 złotych.

Podsumowując, na cenę drzwi przesuwnych do kabin prysznicowych ma wpływ wiele czynników. I właśnie dlatego wybór określonego modelu jest stosunkowo trudny.