Urządzając mieszkanie, będziemy musieli podjąć decyzję w jakim stylu je umeblujemy i udekorujemy. Coraz większą popularnością cieszą się wnętrza w stylu nowoczesnym – z racji jednak dość szerokiego rozumienia tego stylu, sprawdźmy czym powinny cechować się nowoczesne meble.

Styl

Meble nowoczesne wyróżniają się przede wszystkim prostotą. Próżno szukać dużej liczby zdobień, ornamentacji. Większość sprzętów w tym stylu cechuje się ograniczonym wzornictwem, stawiając na minimalizm. Całe wrażenie nowoczesności oparte jest bowiem na starannie zaprojektowanej, pozornie banalnej linii.

Kolorystyka

Mimo upływu kilku sezonów, na topie wciąż pozostają kolory jasne: biele, beże, kość słoniowa oraz odcienie szarości, będące ponadczasową propozycją. Żywe kolory przełamujące uniwersalną stylistykę bieli i szarości podlegają sezonowym zmianom. Ostatnimi laty były to odcienie żółtego, zielonego i niebieskiego. Decydując się na kolorystyczne ożywienie salonu komodą, warto jednak nie obierać tej palety barw za motyw przewodni, a jedynie odrębny powiew nowoczesności.

Wykończenie

Nowoczesne meble drewniane charakteryzują się wykończeniem na wysoki błysk. Próżno szukać we wnętrzach urządzonych w tym stylu wykończenia matowego – niemalże lustrzane wykończenie w stylu wysokiego połysku jest uzyskiwane specjalnymi lakierami lub odpowiednimi okleinami dla mebli fornirowych. Ponadczasowe są meble tapicerowane – krzesła, kanapy, fotele i sofy. Wykończenie warto łączyć z modnymi barwami – ponadczasową tapicerkę i  kolorem szarym, a wysoki połysk z bielą lub przełamującym barwy pokoju, żywym kolorem.