Ani mieszkanie, ani dom nie mogą obyć się bez stołu. To miejsce wspólnych posiłków, rozmów z domownikami i gośćmi, a często też zabawy, nauki lub pracy. To wszystko sprawia, że stół jest jednym z najważniejszych mebli, tylko jaki wybrać, tradycyjny czy rozkładany?

Wady i zalety stołów tradycyjnych

To co sprawia, że wiele osób ceni sobie bardziej tradycyjne, czyli nierozkładane stoły to przede wszystkim jednolity blat. Dzięki niemu, pozornie, dużo łatwiej można utrzymać stół w czystości. Jednolity blat to też większa stabilność, bo można je dużo lepiej wzmocnić w newralgicznych miejscach, co daje też większą swobodę przy projektowaniu tego typu stołów.  Wadą tego typu rozwiązania jest ich wielkość, zwyczajnie nie wszyscy mają wystarczającą przestrzeń by pomieścić wystarczająco duży stół.

Stoły rozkładane-plusy i minusy

Stoły rozkładane mają tę przewagę, że można je elastycznie dopasowywać do potrzeb i wielkości pomieszczenia. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym stoły rozkładane na co dzień mogą pełnić funkcję niewielkiego stolika, a gdy sytuacja tego wymaga dają się rozłożyć do naprawdę sporych rozmiarów. Stosowane dziś mechanizmy sprawiają, że rozłożenie takiego stołu nie musi być ani trudne, ani uciążliwe, a na rynku dostępne są bardzo różne rozwiązanie. Jednak te mechanizmy z czasem mogą się zużywać, powodować, że blat nie będzie idealnie gładki, lub dużo łatwiej będzie ulegał zabrudzeniu.

Po więcej informacji zapraszam na https://www.edinos.pl/stoly-rozkladane